Arrangement: Dato: Antal
baner
Lys 
bane
Sted:
Turneringer:         
6-mandshold    30.03.19 - 31.03.19      
4-mandshold    02.04.19 - 22.08.19      
Finaler:        
6-mandshold    30.06.19      
4-mandshold    21.09.19     P2013 
LM:        
LM 6 mandshold 28.09.19 - 29.09.19     Føvling
LM 4 mandshold 05.10.19 - 06.10.19     Eggeslevmagle
Single, double og triple 07.09.19 - 08.09.19     Nr. Felding
Tirsdags Mix 29.01.19     Nordfalster Petanque Klub
" 26.02.19     Nordfalster Petanque Klub
" 26.03.19     Nordfalster Petanque Klub
" 30.04.19     Stokkemarke
" 28.05.19     Stensved
" 25.06.19     Dalby
" 30.07.19     P2013
" 27.08.19
  Tappernøje
" 24.09.19     Næstelsø
" 29.10.19     Allerslev
" 26.11.19     Nordfalster Petanque Klub
Triplemix        
" 12.03.19     Ellemarken
" 14.05.19     Fakse Ladeplads
" 09.07.19     Vester Ulslev
" 10.09.19     Møn
Lukkede Landsdelsstævner:        
LDM Triple 19.05.19     Vester Ulslev
LDM Double 07.07.19     Dalby
LDM double +60 28.07.19     Fakse Ladeplads
LDM Single  15.06.19     Stokkemarke
LDM Dame- og Herredouble 27.10.19     Nordfalster(Lillebrænde) evt. drivhuset
Landspétanquestævne        
Landspétanquestævne 08.08.19 - 11.08.19     Nykøbing Mors
Kurser/skoler:        
Regelinstruktion        
Tyske sports program        
Uddannelse Ress.personer        
Møder/ferielejr        
Idrætskonference Storstrømmen 15.01.19     Bosei Idrætshøjskole v/Præstø
Årsmøde Storstrømmen 03.04.19     Bosei Idrætshøjskole v/Præstø
Ferielejr 08.07.19 - 14.07.19     Christianslyst, Nottfeld, D-24392 Süderbrarup
Evalueringsmøde 22.10.19     Bosei Idrætshøjskole v/Præstø
Stævner i foreningerne:        
Double i drivhuset 05.01.19     Nordfalster Petanque Klub
Double i drivhuset 19.01.19     Nordfalster Petanque Klub
Double i drivhuset 23.02.19     Nordfalster Petanque Klub
Fastelavnspetanque 09.03.19     Nordfalster Petanque Klub
Ridehalsstævne 03.03.19     Allerslev Petanque Klub
Double i drivhuset 23.03.19     Nordfalster Petanque Klub
6 mands 30.03.19     DGI Storstrømmen Petanque
6 mands 31.03.19     DGI Storstrømmen Petanque
Påskestævne 22.04.19     Tappernøje Petanque Klub
Petanquestævne 06.04.19     Vester Ulslev
Petanquestævne 13.04.19     Stensved Petanque
Skærtorsdagspetanque 18.04.19     Stokkemarke Petanque
Påsketurnering 22.04.19     Møns Petanqueklub
Aftenstævne m/fast makker 3 kampe 02.05.19     Rudbjerg Petanque Klub
Lekkende Skoven 05.05.19     Allerslev UIF, Petanque afd.
Forårsstævne double fast makker 12.05.19     Dalby Petanque Klub
Petanquestævne 18.05.19     Stensved Petanque
Triple 19.05.19     DGI Storstrømmen Petanque
Double m/fast makker 3 kampe 23.05.19     Allerslev Petanque Klub
Forårspetanque 26.05.19     Stokkemarke Petanque
Kr. Himmelfartsstævne 30.05.19     Faxe Ladeplads Petanque
Double m/fast makker  01.06.19     Rødby Petanque Klub
Pinsestævne 10.06.19     Tappernøje Petanque Klub
Pinsestævne 10.06.19     Møns Petanque Klub
Doublestævne 3 kampe 12.06.19     Stensved Petanque
Single 15.06.19     DGI Storstrømmen Petanque
Petanquestævne 16.06.19     Vester Ulslev
Doublestævne 3 kampe 27.06.19     Stokkemarke Petanque
Sct. Hans stævne 30.06.19     P2013 Næstved
6 mands finale ????? 30.06.19     DGI Storstrømmen Petanque
Aftenstævne m/fast makker 3 kampe 04.07.19     Rudbjerg Petanque Klub
Double 07.07.19     DGI Storstrømmen Petanque
Sommerstævne 13.07.19     Møns Petanque Klub
Petanquestævne 14.07.19     Stensved Petanque
Grillpetanque 20.07.19 - 21.07.19     Nordfalster Petanque Klub
Aftenstævne "Sydhavscup" 25.07.19     Rudbjerg Petanque Klub
Double +60 28.07.19     DGI Storstrømmen Petanque
Double m/skiftende makker 3 kampe 01.08.19     Rødby Petanque Klub
Sommerpetanque 03.08.19     Stokkemarke Petanque
Mix Stævne 04.08.19     Dalby Petanque Klub
Doublestævne 3 kampe 07.08.19     Stensved Petanque
Pokalstævne 17.08.19     Rødby Petanque Klub
Kommunemesterskab Næstved 18.08.19     P2013 Næstved
Kommunemesterskab Faxe 18.08.19     Fakse Ladeplads Petanque
Kommunemesterskab Vordingborg 18.08.19     Møns Petanklub
Aftenstævne "Terkant" 22.08.19     Rudbjeg Petanque Klub
Double m/fast makker 3 kampe 29.08.19     Allerslev Petanque Klub
Natpetanque stævne 07.09.19     Allerslev UIF, Petanque afd.
4 mands finalestævne 08.09.19     DGI Storstrømmen Petanque
Høstpetanque 21.09.19     Møn Petanque Klub
Petanquestævne 22.09.19     Stensved Petanque
Efterårsstævne double  29.09.19     Tappernøje Petanque Klub
Efterårs petanque 28.09.19     Stokkemarke Petanque
Doublestævne m/fastmakker 4 kampe 19.10.19     Rødby Petanque Klub
Herre og damedouble åben 27.10.19     Nordfalster Petanque Klub
Petanquestævne 05.10.19     Vester Ulslev
Andepetanque 09.11.19     Nordfalster Petanque Klub
Double i drivhuset       Nordfalster Petanque Klub
Double i drivhuset       Nordfalster Petanque Klub
Julepetanque i drivhuset 28.12.19     Nordfalster Petanque Klub
Andre stævner:        
Dansk Pétanque Forbund:        
Sommerlands turneringen 27/4 - 22/6 - 17/8      
  31/8-1/9(E-1-2 div)-      
  14/9 - 15/9(DS-Reg)      
Vinterlandsturneringen 03.11-04.11-18.11-      
  24.11-25.11 alle 2018      
  02.02-03.02-09.02-      
  10.02-17.02-02.03-      
  03.03-10.03-16.03-17.03      
DM - alle discipliner ???